Bad Request (Invalid Hostname)

עכבר חומוס - מפת החומוסיות של ישראל | "טובים השניים מן האחד" - האם קיים קשר בין מכונת קפה לגרגירי חומוס?
עכבר העיר סלטי צבר

עשרות אלפי גולשי עכבר העיר אונליין בחרו את החומוסיות הטובות ביותר בישראל ועזרו לנו לבנות את מפת החומוס הטוב במדינה. התוצאות לפניכם.
 
ניגוב שמח

(לזוכים בפרסים תישלח הודעה בהקדם)

"טובים השניים מן האחד" - האם קיים קשר בין מכונת קפה לגרגירי חומוס?


האם חשבתם לעצמם פעם כי יכול להיות דמיון בין פולי הקפה שנטחנים במכונת קפה לבין גרגרי החומוס שנטחנים? כמה עובדות מעניינות שאולי לא שמתם לב אליהם אף פעם אך הסתכלות מעמיקה על תהליך ההפקה של הקפה ושל החומוס יכולים בהחלט לרמוז לנו כי לא סתם קיים קשר בין השניים.


לעולם לא ייעלמו מההיסטוריה או מהמדפים
פולי הקפה אשר התגלו לראשונה באתיופיה, ו"שמועות" על המשקה "החדש" החלו להופיע כבר בשנת 1603 בממלכתו של קיסר אתיופי. קיימים אינספור סיפורים בדבר המצאתו של הקפה והגעתו דרך תימן ועד להגעתו לאירופה. בתחילה נהגו נזירים אתיופים לאכול (כן, לאכול!) את פולי הקפה עד שנהפכו למשקה. למזלנו היום כבר קיימות מכונות קפה ואנו לא צריכים לטחון את הקפה שלנו על הבוקר.


החומוס נזכר עוד בימי התנ"ך, גרגרי החומוס נקראים גם גרגרי חמצה – " וַיֹּאמֶר לָה בֹעַז לְעֵת הָאֹכֶל, גֹּשִׁי הֲלֹם וְאָכַלְתְּ מִן הַלֶּחֶם, וְטָבַלְתְּ פִּתֵּךְ בַּחֹמֶץ" ( מגילת רות, ב', 14) ואפילו במקורות כמו התלמוד הבבלי, אשר מתואר בו דרך השרייתם של גרגרי החומוס.


מה הפלא שגם פולי הקפה וגם גרגרי החומוס קיבלו מקום כה חשוב בהיסטוריה? אנו כיום חיים במציאות ים תיכונית ולא רואים את עצמנו קמים בבוקר מבלי להפעיל את מכונת קפה או לנגב חומוס באחת מהחומוסיות הטובות בעיר? אם גרגרי החומוס ופולי הקפה אתנו כל כך הרבה זמן, מה הסיכוי שאי פעם ייעלמו?


הכול עניין של טעם
חשבתם על זה פעם, כמה סוגי קפה וכמה סוגי חומוס קיימים? תשובה לשאלה זו היא די פשוטה, ככל שיש יותר אנשים בעולם כך קיימים יותר סוגים!, כאשר אנחנו הולכים לחומוסיה, אנו נבחר חומוס שיהיה בהתאם לטעם שלנו, לכל אדם יש העדפה למרקם אחר, מרקם שהוא יותר חלק או מרקם שהוא פחות חלק, הכל תלוי בכמה טחינה נוסיף . אותו דבר לגבי קפה, כאשר אנו רוצים לשתות קפה אם זה בבית לבין אם זה בחוץ קיימים סוגים רבים של פולי קפה ושוב, אנחנו בוחרים איך לשתות את הקפה שלנו בהתאם לטעמנו האישי, גם כאשר אנו נכנסים לחנות של מכונות קפה, אנו צריכים להתחבר לסוג המכונה ולא תמיד רק לטעם של הקפה.


כאשר אנחנו הולכים לחומוסייה, אנו מביטים בתפריט ומתגרים מכל סעיף וסעיף, אותו דבר לגבי קניית מכונות קפה אנו מסתובבים בחנות ונותנים לצבעים שלהן לסחרר אותנו, אם זה בצבע אדום, כסוף, סגול – שלא לדבר על סוגי הקפסולות שקיימים, אנו יכולים להרשות לעצמנו בכל פעם לטעום סוג אחר ובכל בוקר לשתות את הקפסולה שמסמלת את היום שלנו, בין אם היא חלשה יותר או חזקה.


ולסיום, הדובדבן שבקצפת, הוא כמובן השילוב בין השניים. לאחר שאכלנו חומוס שעליו נשפכו מיטב מוצרי אמא אדמה: שמן זית, טחינה, פטרוזיליה, וגרגרי חומוס נרגיש שכבר אין לנו מקום לשום מנה אחרת ובמיוחד נרגיש תשושים אחרי מנה כזו משביעה.


לאחר שאכלנו חומוס נהדר, אפשר לחזור הביתה או למשרד להירגע. אך עדיין חסר משהו בפה, עדיין לא הושלמה ההרמוניה בעזרת שתיית הקפה! במידה ובביתכם נמצאת מכונת קפה או שמא במשרד, כדאי לכם לשתות קפה טוב שיעניק לכם תחושה נהדרת של "זה היה בזמן!"- גם פולי הקפה וגם גרגרי החומוס הגיעו יחד מאימא אדמה, אז מה הפלא שהם עושים לנו כל כך טוב על הנשמה?

סגור

האתר נבנה ע"י תורוויז   בניית אתרים | קידום אתרים    |    האתר עוצב ע"י קבוצת הארץ    |    המפה באדיבות WAZE - קהילת הנהגים של ישראל  
בתים למכירה | בתים להשכרה

הבחירות שלי:

סגור